درمان جای جوش توسط آر اف فرکشنال

درمان جای جوش با آر اف فرکشنال نتل | پوستی درخشان با امواج رادیوفرکانس

رفع جای جوش و آکنه با روش قطعی

همه دوست دارند پوستی صاف و شفاف داشته باشند با این حال بسیاری از افراد از داشتن این نعمت محروم هستند. جوش و آکنه می‌تواند آسیب زیادی به بافت پوست بزند. نه تنها زمانی که تازه به وجود می‌آید آزاردهنده است، حتی وقتی از بین می‌روند نیز ممکن است آثاری بر روی پوست جا بگذارد که ظاهر بدی به پوست می‌بخشد. اما جای نگرانی نیست. روش‌های زیادی برای درمان این مشکل وجود دارد. یکی از مدرن‌ترین و جدیدترین روش‌ها درمان جای جوش با آر اف فرکشنال نتل (Nettle Fractional RF) است. اما آیا می‌دانید که این دستگاه از چه مکانیسمی برای درمان استفاده می‌کند؟ در ادامه این مطلب از سایت مرساطب، بیشتر در مورد مکانیسم این دستگاه و میزان اثرگذاری آن توضیح خواهیم داد.

 

آر اف فرکشنال نتل چیست؟

این دستگاه، ابزاری برای جوان‌سازی پوست است که از فناوری امواج رادیویی آر اف استفاده می‌کند. در واقع آر اف نتل فرکانسی بالا و با حداقل نفوذ را به لایه‌های پوست اعمال می‌کند که منجر به تولید گرما می‌شود. این گرما باعث تحریک فیبروبلاست‌ها و تولید کلاژن و الاستین می‌شود. همان‌طور که می‌دانید این مواد، اصلی‌ترین ترکیبات برای ساخت سلول‌های پوستی جدید هستند. کلاژن رایج‌ترین پروتئین در بدن شما است و چارچوب پوستتان را ایجاد کرده و محکم می‌کند.

از این رو، پس از درمان با دستگاه آر اف، انتظار می‌رود که پوست سلول‌های جدیدی تولید کند. درمان جای جوش با آر اف فرکشنال نتل از رایج‌ترین کاربردهای این دستگاه است. با استفاده از این دستگاه، امواج رادیویی از طریق سوزن‌های بسیار ریز فرکشنال روی پوست اعمال شده و لایه‌های زیرین را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد. در این فرایند اپیدرم درگیر نمی‌شود و در نتیجه این روش کم‌ترین عوارض جانبی را در مقایسه با روش‌های مشابه دارد.

لازم به ذکر است که درمان جای جوش با آر اف فرکشنال نتل تنها یکی از فواید استفاده از این دستگاه است. به جز این بعد از پایان دوره‌ی درمان، پوستتان سفت‌تر می‌شود و چین و چروک آن از بین می‌رود. از این رو می‌توان دستگاه آر اف را یک گزینه‌ی بسیار مفید برای جوان‌سازی پوست دانست. از این روش درمانی در بخش‌های مختلف صورت و بدن مانند پیشانی، اطراف چشم، گونه‌ها، گردن، دست و بازو استفاده می‌شود.

 

مراحل درمان جای جوش با آر اف فرکشنال نتل

 • پاکسازی پوست و تمیز کردن منافذ که شامل پاکسازی عمیق برای اثرگذاری امواج رادیویی است و به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در فرایند پاکسازی، رطوبت سطحی پوست نیز تا حد امکان گرفته می‌شود.
 • در نهایت دستگاه بسته به شرایط و وضعیت پوست شما روی درجه‌ی مشخصی تنظیم می‌شود و کار آغاز می‌شود.
 • در طول فرایند، سوزن‌های بسیار نازک وارد پوست شما می‌شوند و مسیر را برای عبور امواج رادیویی باز می‌کنند.( عمق نفوذ این سوزن‌ها کاملاً تنظیم شده است.)
 • سپس امواج رادیوفرکانس تابانده می‌شود؛ شدت و زمان تابش این امواج نیز تنظیم شده است.
 • در این زمان در پوست خود احساس گرما می‌کنید.
 • پس از پایان فرایند درمان، پوست شما کمی حساس‌تر شده است بنابراین باید بیشتر مراقب آن باشید. تا سه روز نباید صورت خود را با آب داغ بشویید؛ از کرم‌ ضد‌آفتاب بی‌رنگ و پماد زینک یا آلفا استفاده کنید؛ از استفاده از مواد آرایشی خودداری کنید و تا یک هفته پس از درمان به سونا و استخر نروید.
 • ممکن است محل درمان دچار تورم و قرمزی شود اما جای نگرانی نیست؛ به هیچ عنوان به آن دست نزنید و اجازه دهید پوستتان روند درمانی‌اش را طی کند. به زودی شاهد پوستی بسیار درخشان خواهید بود.

عوارض این روش درمانی

درمان جای جوش با آر اف فرکشنال نتل باید با صلاح‌دید پزشک و زیر نظر افراد متخصص انجام شود. با این‌حال همانند هر روش درمانی دیگری، بعد از انجام کار ممکن است عوارض موقتی را تجربه کنید که با گذشت زمان از بین می‌روند. این عوارض عبارتند از:

 • تورم موقت در ناحیه‌ی تحت درمان
 • سرخی
 • احساس مور مور شدن

افرادی که پوست تیره‌تری دارند بیش‌تر در معرض خطر عوارض جانبی این دستگاه قرار می‌گیرند. با این حال باید توجه داشته باشید که اگر این کار را در کلینیک‌های نامعتبر انجام دهید، دچار سوختگی روی پوست می‌شوید. پس حتماً به این موضوع توجه داشته باشید.

 

چند جلسه برای درمان کامل لازم است؟

درمان جای جوش قرار نیست یک فرایند یک شبه باشد و فرایند درمان جای جوش با آر اف فرکشنال نتل نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما باید این درمان را به مدت چند جلسه انجام دهید. اما تعداد جلسات برای هر فرد و بسته به شدت آسیب‌ها، نوع پوست، واکنش به درمان، سن، جنسیت و … متفاوت بوده و توسط پزشک مشخص می‌شود. با این حال عموماً بین دو تا سه جلسه خواهد بود.

 

هزینه‌ی درمان

درمان جای جوش با آر اف فرکشنال نتل یکی از موثرترین و مدرن‌ترین روش‌های درمانی در این زمینه است و مسلماً هزینه‌ی آن با کرم درمانی تفاوت زیادی دارد! بسته به محلی که این کار را انجام می‌دهید، پزشک متخصص، شدت آسیب و تعداد جلسات مورد نیاز، هزینه‌ی این روش درمانی می‌تواند متفاوت باشد. به‌علاوه برای هر کس از نیدل مخصوص استفاده می‌شود که باید هزینه‌ی آن را بپردازد و در هر جلسه آن را همراه خود داشته باشد.

چه کسانی می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند؟

خبر خوب این است که درمان جای جوش با آر اف فرکشنال نتل هیچ محدودیت جنسی و سنی ندارد و شما می‌توانید در هر سنی از آن استفاده کنید. با این حال بعضی افراد نباید از آن استفاده کنند:

 • زنان باردار و شیرده
 • افرادی که به بیماری‌های قلبی مبتلا هستند
 • افرادی که دچار بیماری‌های خودایمنی هستند.
 • افرادی که ایمپلنت‌های فلزی در بدنشان دارند.
 • افرادی که تحت درمان با داروهایی خاص مانند راکوتان قرار دارند.

از این‌رو برای آن‌که عوارض خطرناکی در شما ایجاد نشود، شرایط خود را برای پزشک شرح دهید و اگر از داروی خاص استفاده می‌کنید، ایشان را مطلع کنید.

آر اف فرکشنال نتل، راه‌حلی برای پوستی شفاف‌تر

اگر پوست صافی ندارید و از جای جوش و آکنه رنج می‌برید، احتمالاً روش‌های زیادی برای درمان مشکل خود امتحان کرده‌اید. اما می‌توانید مطمئن باشید درمان جای جوش با آر اف فرکشنال نتل یک درمان بسیار موثر و آخرین روش درمانی است که به‌کار خواهید برد. در کنار درمان جوش می‌توانید از خواص درمانی این دستگاه در جوان‌سازی پوست، سفت شدن بافت‌ها و بسته شدن منافذ نیز بهره‌مند شوید.