فرکانس موثر آر اف، از ادعا تا واقعیت

فرکانس موثر آر اف، از ادعا تا واقعیت

رابطه ی عمق نفوذ انرژی آر اف با فرکانس

قسمت‌های بدن با حجم خونی بالا، بالاترین هدایت الکتریکی را دارند برای مثال استخوان رسانایی الکتریکی بسیار پایینی دارد و در نتیجه جریان الکتریکی اطراف آن بدون نفوذ باقی می‌ماند. پوست خشک  هدایت الکتریکی بسیار کمی دارد و بنابراین باید هیدراته شود تا جریان عبوری افزایش یابد. به طور کلی رسانایی الکتریکی، عمقی که انرژی آر اف نفوذ می‌کند را تحت تاثیر قرار می‌دهد. نفوذ انرژی آر اف را می‌توان توسط معادله‌ای به این شکل مدل کرد:

فرمول عمق نفوذ آر اف

که در آن δ عمق استاندارد نفوذ، f فرکانس تست، µ نفوذپذیری مغناطیسی و سیگما رسانایی الکتریکی است.

فرکانس موثر آر اف، از ادعا تا واقعیت

از این معادله می‌توان تعیین کرد که عمق نفوذ انرژی آر اف (در واحد میلی متر) با ریشه‌ی دوم فرکانس رابطه‌ی عکس دارد. بنابراین فرکانس‌های پایین نرخ نفوذ بالاتری دارند و برعکس. که این توانایی کنترل عمق حرارت مطلوب و دلخواه را برای ما میسر می‌سازد، به ویژه درسیستمی که برای درمان بدن و هم صورت طراحی شده است.

البته بالا بردن فرکانس سبب افزایش قابل توجه نیازمندی‌های فنی شده و به همین سبب شاهد آن هستیم که بسیاری دستگاه‌های موجود در بازار (با وجود ادعا) در عمل قادر به اعمال چنین فرکانسی نیستند.

ذکر این نکته مفید است که موارد بیان شده جهت درمان‌های لیفتینگ و تایتنینگ بوده و درمان لاغری نیامندی عمق نفوذ بسیار بالاتری است. در درمان آر اف لیفتینگ و تایتنینگ، هدف اصلی تحت تاثیر قرار دادن لایه‌ی درم و بخش فوقانی هیپودرم پوست بوده است. در صورتیکه عمق نفوذ انرژی آر اف خیلی بیشتر از ناحیه‌ باشه علاوه بر هدر رفت انرژی و کاهش تاثیر گذاری می‌تواند با تحت تاثیر قراردادن اعضای داخلی تر بدن سبب لاغری و جمع شدگی ناخواسته‌ و یا حتی مشکلاتی برای اعضای صورت گردد. از آن‌جایی که عمق لایه‌ی درم از 1 تا 4 میلیمتر متغیر بوده و در وضعیت عادی اغلب  از این مقدار فراتر نمی‌رود می‌بایست سعی شود که در درمان لیفتینگ و تایتنینگ عمق نفوذ دستگاه در همین حدود باقی بماند.

در دستگاه آر اف شرکت مرساطب تجهیز، از فرکانس واقعی 4 و 8 مگاهرتز جهت لیفتینگ و تایتنینگ استفاده شده که بیانگر طراحی بر اساس آخرین تحقیقات و تکنولوژی فنی دنیاست.