سفت کردن پوست به کمک پلاسما را از کجا شروع کنیم؟

سفت کردن پوست به کمک پلاسما را از کجا شروع کنیم؟

پیش از مطالعه‌ی این مطلب بخوانید: روش نقطه‌ای و اسپری در سفت کردن پوست به کمک پلاسما

زمانی که برای اولین بار شروع به استفاده از دستگاه پلاسمای فایربولت می‌کنید، بهترین کار این است که مرحله به مرحله و طی جلسات متعدد اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. اول از همه باید به اندازه‌ی کافی روی گوشت آزمایشی تمرین کنید و اعتماد به ‌نفس کافی را برای تولید قوس الکتریکی، هنگامی که قدرت دستگاه روی مینیمم تنظیم شده است، به دست بیاورید. همچنین اولین باری که از دستگاه برای سفت‌سازی پوست استفاده می‌کنید، باید خفیف‌ترین حالت را انتخاب کنید. سپس، همان‌طور که نتایج پس از هر مرحله‌ی درمان را می‌بینید، اعتماد به ‌نفس بیشتری هم برای استفاده از دستگاه به دست می‌آورید.
از آن‌جا که تکنیک نقطه‌ای منجر به ایجاد نتایج پایدار می‌شود و یادگیری آن بسیار آسان است، بهترین راه برای شروع استفاده از دستگاه پلاسما، استفاده از دستگاه روی قدرت مینیمم با روش نقطه‌ای و فاصله‌ی ۳ تا ۴ میلی‌متری بین نقاط است. همچنین زمان استفاده از قوس در هر نقطه باید کوتاه و مثل شلیک‌های فوری باشد ( زمان میانگین یک‌چهارم ثانیه). سپس، همان‌طور که نتایج پس از هر مرحله‌ی درمان را می‌بینید، می‌توانید به‌آرامی شدت درمان را با افزایش زمان نقطه‌گذاری، کاهش فاصله بین نقطه‌ها یا افزایش قدرت دستگاه بالا ببرید.

جمع‌بندی

ابتدا اطمینان حاصل کنید که توانایی تولید قوس را در حالت قدرت مینیمم دستگاه دارید.
بین نقاط حداقل ۳ تا ۴ میلی‌متر فاصله بیندازید.
مدت زمان به‌کارگیری قوس باید در هر نقطه کوتاه و شبیه شلیک گلوله باشد.
معادل اندازه‌ی یک سکه‌ی کوچک را بپوشانید و اندازه‌ی ناحیه‌ی درمان از این بیشتر نشود.
اجازه بدهید ناحیه بهبود یابد و نتیجه‌ی کار خود را مشاهده کنید.
سپس می‌توانید به‌آرامی شدت درمان را افزایش دهید.

سفت کردن پوست به کمک پلاسما را از کجا شروع کنیم؟

چطور شدت درمان را افزایش دهیم؟

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، شدت درمان به‌وسیله‌ی تعدادی از فاکتورها در هر دو روش نقطه‌ای و اسپری تعیین می‌شود. بنابراین می‌توانید از روش‌های مختلفی شدت درمان را افزایش بدهید.
هنگامی که یاد می‌گیرید چگونه از دستگاه پلاسمای فایربولت برای سفت‌سازی پوست استفاده کنید، توصیه می‌شود که تنها فاصله‌ی بین نقطه‌ها را کاهش دهید و بقیه‌ی پارامترها را مثل قدرت دستگاه و مدت زمان درمان ثابت نگه‌دارید. وقتی تجربه‌تان بیشتر شد، می‌توانید بقیه‌ی پارامترها را هم برای افزایش شدت درمان، افزایش دهید.
همیشه توصیه می‌شود که از روش نقطه‌ای استفاده شود و زمانی که تجربه‌ی کافی کسب شد، روش اسپری به‌کار گرفته‌شود.

همچنین برای کسب نتایج مطلوب به موارد زیر توجه فرمایید:

• وقتی می‌خواهید برای برطرف کردن خطوط باریک از قوس‌ساز الکتریکی استفاده کنید، ناحیه‌ی بین چروک‌ها را پوشش دهید و درون چین‌های چروک را درمان نکنید.
• نقطه‌ها را تصادفی انتخاب کنید تا کشیدگی یکپارچه‌ی پوست حاصل شود. هرگز به‌شکلی نقطه‌ها را تعیین نکنید که یک خط یا شکل مشخص را ایجاد کنند زیرا می‌تواند منجر به ایجاد نتایج نامطلوب غیرقرینه شود.
• باقی‌مانده‌های کربن را بلافاصله پس از درمان با مالیدن پنبه یا گاز روی ناحیه‌ی درمان‌شده پاک نکنید.
• محصولات آرامش‌بخش را به‌میزان کافی درست پس از اتمام درمان استفاده کنید (ماسک آرام‌بخش، ژل یا کرم) تا ناحیه‌ی درمان‌شده را تسکین دهید. راحتی بیمار را به‌ حداکثر برسانید و زمان ناراحتی پس از درمان را به حداقل برسانید.
• به بیمار درباره‌ی اهمیت مراقب پس از درمان آگاهی دهید. این مراقبت‌ها شامل استفاده از آنتی‌سپتیک‌ها برای کاهش خطر عفونت می‌شود. بیمار نباید تا زمانی که ناحیه‌ی درمان‌شده کاملا بهبود یافته‌، از مواد آرایشی استفاده کند. تا سه ماه پس از درمان باید هرروز از ضدآفتاب استفاده شود.
• بین جلسات درمان یک نقطه از پوست، حداقل ۶ هفته فاصله بیندازید.
• نتایج را با مقایسه‌ی آن‌ها با عکس‌های پیش از درمان مقایسه کنید و به آرامی شدت درمان را افزایش دهید.