سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی | روشی نوین به نام آر اف واژینال

سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی | روشی نوین به نام آر اف واژینال

تکنولوژی آر اف واژینال چطور به سفت و تنگ کردن واژن کمک می‌کند؟

نیاز جنسی از نیازهای طبیعی هر فرد است. عملکرد جنسی بانوان در طول زندگی زناشویی آن‌ها متغیر و گاهی دچار اختلال می‌شود. این اختلالات اغلب در اثر بالا رفتن سن خانم‌ها و زایمان ایجاد می‌شود. گشادی و سستی واژن از مشکلاتی است که بانوان پس از بالا رفتن سن و زایمان‌ تجربه می‌کنند. البته سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی با شیوه‌های مختلف از جمله روش آر اف واژینال مادام اکس قابل انجام است که در این مطلب از وبلاگ مرساطب قصد بررسی آن را داریم.

سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی | روشی نوین به نام آر اف واژینال

اختلال عملکرد جنسی پس از زایمان

اختلال عملکرد جنسی پس از زایمان در بین خانم‌ها بسیار شایع است که برخی دلایل آن جسمی و برخی دیگر منشا روانی و عاطفی دارند. افسردگی پس از زایمان، خستگی و رابطه افراطی با نوزاد از مهم‌ترین دلایلی است که باعث کاهش تمایل خانم‌ها به رابطه جنسی می‌شود. اما مسائل دیگر در این رابطه، ناشی از تغییرات دوران بارداری و زایمان است.

دلایل اختلال عملکرد جنسی پس از زایمان چیست؟

بلافاصله پس از زایمان، در اثر پارگی واژن، واکنش‌های ارگاسمی این اعضا و رسیدن به اوج لذت جنسی کاهش می‌یابد. اندازه دیواره واژن سایر اعضای لگن پس از زایمان به تدریج کوچک شده به حالت قبل بر می‌گردد. اما بازگشت کامل به حالت عادی به ندرت اتفاق می‌افتد و 4 تا 6 هفته طول می‌کشد. برشی که در هنگام زایمان طبیعی، در ناحیه واژن زده می‌شود مساله دیگری است که  موجب نگرانی در زوج‌ها می‌شود که امکان دارد مدت جوش خوردن کامل زخم به 4 ماه نیز برسد. به طوری که حالت الاستیکی پیدا کرده و آمیزش جنسی بدون مشکل انجام شود.

درد هنگام آمیزش جنسی، اختلال دیگر پس از زایمان است که ناشی از پارگی پرینه در حین زایمان می‌باشد و می‌تواند کاهش میل جنسی زنان را به دنبال داشته باشد. بسیاری از خانم‌ها نیز پس از دوران بارداری و زایمان خود، به دلیل تغییرات جسمی و افزایش وزن تمایلی به رابطه جنسی ندارند. در همه این موارد گشادی واژن نیز می‌تواند کیفیت رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار دهد که سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی می‌تواند این بحران را حل کند؛ در ادامه به این مورد بیشتر می‌پردازیم.

سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی | روشی نوین به نام آر اف واژینال

سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی

بانوان در طول دوران زندگی خود به دلایل مختلفی دچار سستی و گشادی واژن می‌شود که بر زندگی مشترک آن‌ها تاثیرگذار است. امروزه درمان سستی واژن و همین‌طور سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی به روش‌های مختلفی ممکن شده است. که یکی از بهترین راه‌ها درمان با روش آر اف واژینال مادام اکس پیشنهاد شده. پیش از آن‌که به این روش بپردازیم، دلایل گشادی واژن و سستی آن را بررسی می‌کنیم:

دلایل گشادی واژن

 • بالا رفتن سن:  عضلات کف لگن مانند دیگر عضلات بدن در اثر بالارفتن سن دچار افتادگی و سستی می‌شوند.
 • وراثت: بعضی افراد به طور طبیعی عضلات سفتی ندارند و این یک مسئله ژنتیکی است.
 • کاهش هورمون استروژن: تغییرات هورمونی که در طول دوران زندگی خانم‌ها ایجاد می‌شود می‌تواند موجب گشادی واژن باشد. هم‌چنین با کاهش استروژن در دوران یائسگی، بافت ناحیه واژن شکننده و واژن گشاد می‌شود.
 • زایمان: تجربه زایمان طبیعی به ویژه زایمان‌های متعدد می‌تواند موجب گشادی واژن پس از زایمان شود.
 • یبوست مکرر: افرادی که دچار یبوست می‌شوند، فشار زیادی به عضلات کف لگن خود وارد می‌کنند. همین مساله می‌تواند علت گشادی واژن باشد.

درمان سستی واژن با راهکاری نوین

علت گشادی و سستی واژن هرچه باشد، قابل درمان است و روش‌های مختلفی برای درمان آن وجود دارد. معمولا به منظور درمان سستی واژن و تنگ کردن واژن روش‌هایی از جمله  لیزر درمانی،  روش آر اف واژینال، عمل جراحی، طب سنتی، تمرینات کگل و عمل واژینوپلاستی به بانوان پیشنهاد می‌شود که هر کدام ویژگی و مزایای خاص خود را دارد. اما بهترین و موثرترین راه، سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی است.

برخی از روش‌های درمان برای مدت کوتاهی نتیجه بخش است و گشادی واژن پس از مدتی مجدد ایجاد می‌شود. اما روش‌هایی نیز وجود دارند که سریع و قطعی به درمان سستی واژن و گشادی آن کمک می کنند. یکی از روش‌های موثر و قطعی در درمان گشادی واژن، روش آر اف واژینال است که سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی را امکان‌پذیر کرده است.

روش آر اف واژینال چیست؟

در روش آر اف واژینال برای سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی از دستگاه آر اف واژینال مادام اکس استفاده می‌شود. طرز کار این دستگاه به این شیوه است که امواج رادیوفرکانسی تولید شده را به عمق بافت واژن می‌فرستد. این امواج با تولید گرما، موجب خون‌رسانی بیشتر در این ناحیه می‌شود. با افزایش موادغذایی و اکسیژن در این ناحیه، سلول‌های واژن برای کلاژن سازی تحریک می‌شود. در اثر ساخت کلاژن‌های جدید، عضلات واژن که سست و شکننده شده بودند، مجددا تقویت و سفت می‌شوند.

به این ترتیب سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی انجام می‌شود. به همین دلیل است که پزشکان روش آر اف واژینال را درمان قطعی سستی و گشادی واژن می‌دانند زیرا این روش نسبت به عمل جراحی و برخی روش‌های دیگر ریسک و هزینه کمتری دارد و نتیجه آن بسیار قابل قبول است.

ویژگی‌های دستگاه آر اف واژینال مادام اِکس

 • هندپیس ویژه داخل واژن
 • هندپیس ویژه لیفت خارجی واژن
 • دو مد کاری مونوپولار و بای‌پولار
 • مد خاص تاثیرگذاری برروی عضلات دیواره واژن
 • مد خاص تاثیرگذاری برروی عضلات لگنی
 • 4 سنسور ویژه دما
 • هندپیس یکبار مصرف با قابلیت رهگیری

  مزایای دستگاه جوان‌ساز آر اف واژینال مادام اکس

  در روش آر اف واژینال با استفاده از دستگاه جوان‌سازی RF واژینال مادام اکس،  به سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی و نیز درمان برخی از مشکلات شایع دستگاه تناسلی بانوان کمک می‌کنند. هنگام استفاده از دستگاه آر اف واژینال، امواج این دستگاه به طوری تنظیم می‌شود که اسیدیته یا همان (PH) طبیعی واژن را حفظ کرده و تعادل تعداد باکتری‌ها و قارچ‌های موجود در رحم را به هم نمی‌زند. در نتیجه بانوان پس از درمان با روش آر اف دچار عفونت واژینال نمی‌شوند.

  این درمان سرپایی و بدون درد است و نتیجه آن در جلسه اول قابل مشاهده است. در سفت و تنگ کردن واژن با استفاده از دستگاه آر اف واژینال (بدون جراحی)، نه تنها بافت واژن ترمیم و جوان‌سازی می‌شود بلکه عضلات واژن و لگن تقویت خواهد شد. این روش درمان بسیاری از بیماری‌های مرتبط با دستگاه تناسلی بانوان است و پس از آن موجب بهبود روابط جنسی خواهد شد.

  سخن پایانی

  در این مطلب به برخی از مشکلات بانوان اشاره شد که اغلب به دلیل افزایش سن و زایمان اتفاق می‌افتد. همچنین به سفت و تنگ کردن واژن بدون جراحی با استفاده از روش آر اف واژینال اشاره شد. عملکرد دستگاه آر اف واژینال مادام اکس،  برتری این روش بر عمل جراحی، هزینه کمتر، نتیجه گیری سریع‌تر و  ایمنی و اثربخشی بالا از دلایل موفقیت و رضایت‌مندی از این روش است.