آیا بلفاروبلاستی با پلاسمای فایربولت دائمی است؟

آیا بلفاروپلاستی با پلاسما فایربولت دائمی است؟

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که در هنگام مشاوره دادن به متقاضیان بلفاروپلاستی به کمک دستگاه پلاسما فایربولت می‌شنویم این است که «آیا نتایج دائمی است؟». دلیل این‌که مردم این سوال را می‌پرسند این است که بلفاروپلاستی با دستگاه فایربولت مرسا طب را با دیگر روش‌ها نظیر کرم‌های پوستی مقایسه می‌کنند. بسیاری از این روش‌ها نتایج دائمی ندارند، ولی پلاسما فایربولت نتایج دائمی دارد. انرژی پلاسما برای تبخیر پوست چروک یا نامطلوب استفاده می‌شود و پوست جوان و شاداب را باقی می‌گذارد. در این عمل یک فرآیند التیام‌بخشی اتفاق می‌افتد که حدود 2 تا 4 هفته به طول می‌انجامد و بیماران باید دستورالعمل‌ها را به‌دقت دنبال کنند تا از عوارضی مانند عفونت و یا هیپرپيگمانتاسيون جلوگیری کنند.

حتما مطالعه کنید: بازسازی پوست به کمک پلاسما

زمان صحبت راجع به این‌که چیزی دائمی است یا خیر باید دقت کنیم. به این دلیل که دائمی تلقی کردن این عمل باعث می‌شود مردم فکر کنند که فرآیند پیر شدن آن‌ها متوقف می‌شود یا این عمل باعث جوان شدن آن‌ها می‌شود. این اتفاق غیر ممکن است. پس از درمان افزایش سن شما ادامه می‌یابد و پوست شما از پیری طبیعی شما پیروی خواهد کرد. پلاسما‌ی فایربولت کار مشابهی مانند عمل افتادگی پلک انجام می‌دهد. پلاسما پوست اضافه را از بین می‌برد و در محل مورد نظر چروک‌ها را رفع می‌کند. این عمل نتایجی طولانی مدت دارد که به ان علاقه‌مند خواهید شد.


بلفاروپلاستی با پلاسمای فایربولت، هیچ‌گونه چاقوی جراحی، برش، خون‌ریزی یا دوره‌ی نقاحت قابل‌توجهی ندارد. این‌ها از مهم‌ترین برتری‌های پلاسما بر عمل افتادگی پلک هستد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند «جراحی بدون تیغ جراحی» یعنی «غیر دائمی» ولی در رابطه با پلاسمای فایربولت این گذاره اشتباه است. این عمل یک روش دائمیست و نتایج در طول زمان بازگشت نمی‌یابد. به هر حال سن شما بالا می‌رود و خیلی از بیماران پیر شدن طبیعی را تجربه‌ می‌کنند که ممکن است باعث شود فکر کنند نتایج عمل در حال بازگشت است، که این‌طور نیست. این دقیقا چیزی است که بعد از عمل افتادگی پلک هم اتفاق می‌افتد و قسمتی از افزایش سن طبیعی است. در دستگاه پلاسمای فایربولت ما درمانی برای تمام نقاط اطراف چشم: پلک فوقانی، قسمت پایین چشم و چین و چروک های اطراف چشم را بدون استفاده از تیغ جراحی ممکن می‌سازیم.