آماده سازی و بی حسی پوست پیش از پلاسما تراپی - قسمت اول

آماده سازی و بی حسی پوست پیش از پلاسما تراپی – قسمت اول

شرایط لازم مراجعه­‌کننده برای این‌که تحت درمان قرار گیرد

برای این‌که مراجع بتواند تحت درمان‌های زیبایی با پلاسما یا لیزرهای زیبایی را انجام دهد، ابتدا باید شرایط زیر را داشته باشد:

  1. مراجع باید در هنگام معالجه از وضع سلامت خوبی برخوردار باشد و مبتلا به بیماری مزمن مهمی نباشد. اگر مشتری علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا را از خود نشان دهد، درمان باید به بعد موکول شود.
  2. افرادی که زخم‌هایی دارند که در محل زخم گوشت اضافه بالا آمده، سوختگی پوست یا دیابت هستند، نباید تحت این عمل‌های زیبایی قرار گیرند.
  3. ناحیه تحت درمان نباید قبلا تحت هیچ‌گونه درمان دارویی یا لیزر درمانی زیبایی قرار گرفته باشد. فرد از حداقل هفت روز قبل از قرار گرفتن تحت درمان زیبایی نباید هیچ‌گونه دارویی مصرف نماید.
  4. مراجع نباید در گذشته تحت هیچ‌گونه درمان مربوط به رنگدانه‌های پوست قرار گرفته باشد.
  5. در زمان درمان پوست فرد نباید قهوه‌ای یا برنزه شود. این مطلب خصوصا در مورد از بین بردن تاتو یا از بین بردن آرایش دائمی بسیار اهمیت دارد.
  6. مراجع نباید تبخال داشته باشد و هم‌چنین در گذشته نیز نباید هرگز تبخال زده باشد، حتی اگر در زمان درمان تبخال از بین رفته باشد. در مورد افرادی که تبخال داشته‌اند باید قبل از شروع درمان زیبایی، ابتدا دوره کامل درمان ویروسی انجام گیرد.
  7. در صورتی که فرد از دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب استفاده می‌کند، از درمان با پلاسما اجتناب کنید. برای مشاوره با سازنده دستگاه پلاسما تماس بگیرید.

قبل از اعمال فراورده بی‌حس کننده

آماده سازی و بی حسی پوست پیش از پلاسما تراپی

پیش از انجام درمان زیبایی با استفاده از پلاسما هر گونه آرایشی را پاک کنید

قبل از اعمال بی‌حسی، در صورت وجود، هرگونه آرایشی را، با استفاده از روش‌های معمول پاک کردن آرایش، به طور کامل از صورت پاک کنید. هنگامی که آرایش را تماما پاک نمودید، ضدعفونی کننده غیر قابل اشتعال مناسبی را روی یک پد پنبه‌ای تمیز بریزید و به آرامی روی ناحیه‌ای که می‌خواهید با استفاده از پلاسما مورد درمان قرار دهید بمالید. در این مرحله، می‌توانید ماده بی‌حس کننده مناسبی را مورد استفاده قرار دهید.

تست پچ

تست پچ همواره باید قبل از آغاز اکثر درمان‌های زیبایی که از پلاسما استفاده می‌کنند، انجام شود. دلیل این امر این است که تست پچ می‌تواند نشان دهد که اگر مراقبت‌های بعد از عمل به درستی انجام گیرد، پوست به خوبی ترمیم خواهد شد و درمان زیبایی مورد نظر هیچ‌گونه اثرات نامطلوبی را ایجاد نخواهد کرد.

با این حال، در مورد برداشتن خال‌های گوشتی خوش‌خیم یا ضایعات پوستی، از قبیل زانتلاسما (توده‌های چربی انباشته شده در ناحیه محدودی در زیر پوست، خصوصا در اطراف پلک ها)، کواتوز سبورئیک، سرینگوما و غیره، نیاز اکیدی به اجرای تست پچ نیست. علت این است که طبیعت ذاتی درمان اجازه این کار را نمی‌دهد. بعلاوه هیچ یک از درمان‌های زیبایی که برای حذف خال‌های گوشتی خوش‌خیم یا ضایعات پوستی انجام می‌شوند، نمی توانند نتیجه‌ای فاقد هرگونه زخم را تضمین نمایند.

نکته مهم

نکته مهم در تست پچ، انجام آن در بخش کوچکی از پوست، و انجام فرایند زیبایی مورد نظر دقیقا به همان روش و با همان شدتی که قرار است بعدا در هنگام درمان اصلی در طول اجرای فرایند کامل زیبایی انجام دهید، است.

برای مثال، اگر قصد دارید عمل حذف تاتو را بدون استفاده از یک حلال نفوذ کننده، و به روش خاصی با استفاده از یک دستگاه پلاسما و یا یک لیزر با تنظیمات مشخص انجام دهید، فقط لازم است همان روش را روی بخش کوچکی از تاتو اجرا کنید. زمان مورد نیاز برای اجرای کامل تست پچ (شامل استفاده از سدیم کلراید استریل) کمتر از پنج دقیقه است.

گرچه متخصص زیبایی باتجربه ممکن است وسوسه شود که بر مبنای تجربه فراوان خود کل عملیات را بدون انجام هیچ تست پچی انجام دهد. اما هر از گاهی یک مراجع خاص ممکن است نسبت به مراقبت‌های بعد از عمل کوتاهی کند یا تصادفا دچار عفونت شده یا برخی اثرات نامطلوب دیگر ایجاد شوند. در این وضع تجربه تست پچی که قبلا انجام شده است، خیال ما را با دانستن اینکه هیچ اثر نامطلوبی را نمی‌توان مستقیما به خود درمان نسبت داد، راحت می‌کند، مشروط بر اینکه درمان نیز مثل همان روشی که تست پچ اجرا شده، انجام شده باشد.
ادامه‌ی این مطلب را از اینجا بخوانید: آماده سازی و بی حسی پوست پیش از پلاسما تراپی – قسمت دوم